Medarbetare

slider image
 

Carina Gazett

carina.gazett@shjuridik.se
010-47 18 539
Stockholm

Callout image

Lina Sabadello

lina.sabadello@shjuridik.se
010-47 18 531
Stockholm

Callout image

Linda Leffler Olsson

linda.leffler-olsson@shjuridik.se
010-47 18 541
Göteborg

Callout image

Liza Zetterberg

liza.zetterberg@shjuridik.se
010-47 18 561
Stockholm

Callout image

Magnus Strömqvist

magnus.stromqvist@shjuridik.se
010-47 18 645
Stockholm

Callout image

Malin Engblom

malin.engblom@shjuridik.se
010-47 18 617
Stockholm

Callout image

Malin Winbom

malin.winbom@shjuridik.se
010-47 18 590
Stockholm

Callout image

Stina Hellberg

stina.hellberg@shjuridik.se
010-47 18 564
Stockholm

En del av Svensk Handel

Svensk Handel arbetar för att stärka handelns konkurrenskraft. Svensk Handel är en arbetsgivarorganisation som driver handelns frågor för parti-, detalj- och e-handeln. Svensk Handel Juridik är ett helägt dotterbolag till Svensk Handel och har i mer än 40 år bistått medlemmar med juridisk rådgivning. Som medlem i Svensk Handel får ni rabatterade priser på vår rådgivning.

Svensk Digital Handel

Svensk Distanshandel AB utvecklar tjänster och driver frågor som bidrar till en tryggare, smartare och mer lönsam digital handel i Sverige. I nära samarbete med föreningen Svensk Digital Handel verkar de tillsammans för att stärka den svenska e-handelns konkurrenskraft. Medlemmar i Svensk Digital Handel får rabatterade priser på vår rådgivning.

Trygg E-handel

Trygg E-handel är en certifiering för nätbutiker som visar konsumenten att du som e-handlare är en seriös aktör som står för tydliga, enkla och enhetliga villkor och att köpet sker tryggt och säkert. Du kan ansöka om certifieringen på Svensk Digital Handels hemsida.